09.06.2023

Akademi Merkezimizde Mezuniyet Coşkusu.

Akademi Merkezimizde Mezuniyet Coşkusu.

 

Diyarbakır Diyanet Akademisinde 7. dönem ihtisas kursiyerinin mezun olmaları anısına tören düzenlendi.

Mezuniyet törenine DİB İhtisas ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı Sn. Eşref Görgülü, eğitim görevlileri, il ve ilçe müftüleri ve personelleri, ihtisas kursiyerleri-aileleri ile bu yıl ilk defa düzenlenen Diyanet Akademisi Aday Din Görevlileri Eğitimi Programı’nda kurs gören adayların yanı sıra bölge medrese alimleri ve din görevlileri iştirak etti.

 

Tören, kursiyerlerden Metin Bağcı’nın Kur’an Tilaveti ile başladı. Törenin açış konuşmasını Akademi Merkezimizin Müdürü Sn. Fatih Çatmakaş yaptı. Konuşmasında merkezimizin faaliyet alanları ile eğitim kampüsümüzde yer alan sosyal aktivite bölümleri hakkında konuklara bilgi veren Çatmakaş, kursiyerlere veda ederken hüzün ve mutluluğu aynı anda yaşadıklarını, kursiyerlere bundan sonraki görev alanlarında başarı temennisinde ve bugünün hayırlara vesile olması dileğinde bulundu. Programın selamlama konuşmasını Diyarbakır il müftü vekili ve aynı zamanda merkezimiz 1.dönem mezunlarından olan Mehmet Demir yaptı.

 

Selamlama konuşmasının ardından kürsüye çıkan eğitim görevlisi Dr. Muaz Muhammed El Emin Ali kursiyerlere tek tek isimlerini sayarak veda etti. Program, dönem birincisi Emrullah Söylemez’in kursiyerler adına yaptığı teşekkür konuşması ve eğitim görevlisi Kasım Uyan’ın temsili dersi ile devam etti.

Kursiyerlerin tanıtımı, dini musiki eğitim görevlisi Mustafa Şeker ve İmam-Hatip Abdulkadir Tekdal'ın ilahi ve musiki dinletisi ile mezunların 3 yıllık eğitim serüvenlerini içeren foto kolaj da programda yer aldı.

 

Kapanış konuşmasını yapan DİB İhtisas ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı Sn. Eşref Görgülü İhtisas Merkezlerinin varlığının önemine değindi. Kursiyerleri tebrik eden ve başarılar dileyen Görgülü, akabinde yeni başlayan Diyanet Akademisi'nin kuruluş süreçlerine ve nasıl ilerleyeceğine değindi.

 

Hediye ve plaket takdiminin ardından Akademi Merkezimiz tarafından davetlilere yemek ikramında bulunuldu.